Soproni Modellező Egyesület

Közel 90 évvel ezelőtt, az országban az elsők között alakult meg a soproni modellező kör. 1909 óta hol néhány lelkes rajongó, hol már szervezett csoportok folyamatosan művelték a modellezést, amely hamarosan külön sportággá fejlődött. Az elmúlt évtizedekben a repülő- és hajómodellező szakágban több, mint 20 országos bajnoki címet, sok dobogós halyezést mondhatnak magukénak a soproni modellezők. Az 1995-ben Magyarországon megrendezett nemzetközi szabadrepülő versenyen Kocsis István a magyar csapat tagjaként ezüstérmet szerzett. Ebben az időszakban még három hajómodellező klubtársa - Sosztarich Tamás, Prajcer Csaba és Ürmös Csaba - volt tagja a válogatott keretnek.
   1997-ben az egyesület versenyzői számos hazai és rangos nemzetközi versenyen vettek részt. Közülük kiemelkedik a Lővér-kupa, ahol Kovács István a gumimotoros repülőmodellek kategóriájában a harmadik, Tóth Károly a hatodik helyet szerezte meg. A Puszta-kupa nevű világkupa forduló döntőjében Kovács István harmadik, az ugyancsak nemzetközi Vörös Jenő-emlékversenyen második lett. A csehországi Sazenában megrendezett Szabadonepülő Modellek Világbajnokságán a magyar csapat a 10. helyen végzett. A rádióirányítású hajómodellek kategóriájában a legjobb eredményt Prajcer Csaba érte el, aki az országos bajnokságon 4. lett.