Színház
Sopronban az egymásra rétegezõdõ korok kultúrái egymást kiegészítve, egymásra hatva gazdagítják egymást, s térbe-idõbe ágyazva bizonyos folytonosság érzetével ajándékozzák meg a tûnt idõk értékeire fogékony szemlélõt. Így nyújthatnak egységes élményt, olyat, ami a várost ideális színhelyévé teszi a különféle kultúrális rendezvényeknek. A Soproni Ünnepi Hetek hagyományos nyári rendezvényeit most már évente megelõzik a Soproni Tavaszi Napok, az idényt pedig a soproni szüret eseményei zárják. Az Ünnepi Hetek mûsorai alatt a zenekedvelõk a Régi Zenei Napok programjait is megtekinthetik.  Az 1991 októberétõl önállósult Soproni Petõfi Színház pedig folyamatosan kínál új lehetõségeket a tartalmas szórakozás, mûvelõdés híveinek. Közigazgatásilag a Soproni Petõfi Színházhoz tartozik az európaszerte ismert Fertõrákosi Barlangszínház, - ahol fõleg az Ünnepi Hetek alatt tartanak rendezvényeket, - és a  Festõterem, ahol a helybéli és a vidéki festõk munkáit tekintheti meg a közönség.
Ezek a rendezvénysorozatok a legváltozatosabb zenei, képzõmûvészeti, irodalmi értékek bemutatására alkalmasak, s általuk Sopron valóban a mûvészetek városává válik.

A soproni színház és színjátszás története.

Meg kell említenünk az amatõr-, ill. a kamaraszínházakat is. Városunkban mûködik a KAS (Kamara Színház Sopronban) Méhes Csaba vezetésével. Itt beszélgetõesteken vehetünk részt és megtekinthetjük a meghívott vendégek mûsorait.

A soproni színházak közé tartozik a Civitas Pinceszínház (Templom u. 16), amely ha nem is hagyományosan, de hozzátartozik a soproni kultúrához. Groteszk és kifigurázó mûsorokkal szórakoztatja a közönséget. Az érdeklõdõk hétvégenként tekinthetik meg az elõadásokat.

Az idei év január 21-én adták át hivatalosan is a Gyermek és Ifjúsági Központ (GyIK) kulcsát a város fiataljainak. A GyIK - ha most még nem is - hamarosan oroszlánrészt fog vállalni a város kultúrális életébõl.

 
Forrásanyag